Moje książki

 • Leki bez recepty</br>dla dzieci

  Leki bez recepty
  dla dzieci

 • Vademecum</br>Leków

  Vademecum
  Leków

 • Popularna</br>Encyklopedia Leków

  Popularna
  Encyklopedia Leków

 • Pharmindex

  Pharmindex

Napisałem następujące książki o lekach skierowane do pacjentów i lekarzy.

Leki bez recepty dla dzieci i Vademecum Leków
Obydwie książki napisałem wspólnie z mgr. farm. Iloną Ślugaj. Książki są przewodnikami po lekach dostępnych bez recepty oraz dolegliwościach, które mogą być nimi leczone. Zawierają opisy środków leczniczych dostępnych na rynku bez recepty oraz zawierają zasady leczenia chorób, w których są one wskazane w tym uwagi dotyczące ograniczeń samodzielnego leczenia i wskazówki, kiedy samodzielne leczenie powinno być uzgodnione z lekarzem. Wszystkie opisy leków, zawarte w rozdziałach dotyczących dolegliwości, zostały przygotowane na podstawie oficjalnie zarejestrowanej informacji. Książki rozeszły się w bestsellerowym nakładzie. 

 

Popularna Encyklopedia Leków
Pierwsza w Polsce encyklopedia leków dla pacjentów. Pierwsze wydanie ukazało się 1992 roku. Książka zawiera zebraną informację o wszystkich lekach wtedy obecnych na rynku w Polsce. Napisana została dla pacjentów, przystępnym językiem. Została bestsellerem, sprzedano 100 000 egzeplarzy. Do dziś można to wydanie kupić na aukcyjnych portalach internetowych. W związku z popularnością książki, była ona drukowana przez 2 lata w odcinkach w drugiej wtedy gazecie w Polsce - "Życie Warszawy" jako stała rubryka "Apteka Życia". Po wydaniu tej książki zostałem zaproszony do rozwinięcia w Polsce systemu informacji o lekach "Pharmindex".

 

Pharmindex
Stworzyłem edycję polską, wprowadziłem na polski rynek i rozwinąłem Pharmindex - w latach 1994-2007 wiodący informator o lekach w Polsce. Jestem współautorem wszystkich wydań Pharmndex z tego okresu. Pod moim kierownictwem jako dyrektora zarządzającego i pod kierownictwem redaktor naczelnej magister farmacji Ilony Ślugaj powstała baza informacji o lekach Pharmindex oraz zostało wydanych ok. 85 wydań Pharmindex Brevier, Pharmindex Kompendium, Pharmindex CD oraz wydań Pharmindex dla specjalistów, dla szpitali i aptek, została stworzona internetowa baza informacji o lekach Pharmindex oraz został napisany i zredagowany oraz był prowadzony "Przewodnik po zdrowiu" w portalu Gazeta.pl

Script logo